Vampire Heart
Pozdrav i Dobrodosao/la...
Ako ti se svidja forum , pridruzi nam se.
Registruj se i caskaj sa nama o vampirima i natprirodnom , citaj nasu
arhivu tekstova ... i budi aktivan.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Egipatska boginja Sekhmet

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1 Egipatska boginja Sekhmet taj Uto Maj 24, 2011 7:59 pm

Bokssha

ForumFounder

Po nekim predanjima i legendama egipatska boginja Sekhmet je bila vampir .

Sekmet (Snažna, takođe zvana i Sachmet, Sakhet, Sekhmet, Sakhmet te Sekhetje; u grčkom jeziku nazvana je Sacmis) je boginja-lavica, najpoznatija po tome što je boginjaa rata, Raova kćer.

Ona je boginjaa rata, vatre i kuge i besna je boginja lavlje glave, i liči na Tefnut. Ona je oblik boginje Bastet, domaće mačke. Veruje se da ona može uništiti okolinu oko sebe. Njen je muž Ptah, bog umetnosti. Boginje Hator i Bastet mogle su se pretvoriti u ratobornu lavicu Sekmet. Imala je takođe i nadimke kao "Oko boga Ra". Sekmet se pojavljuje u mitu o progonu ljudi iz pustinje, a to je, zapravo, bila božanska kazna. Naime, ljudi su mislili da je Ra prestar za kraljevanje i vladanje svetom. Ra je stoga poslao boginju Hator da se pretvori u lavicu Sekmet i istera ljude, no, Ra ih spasi jer ne želi da ljudi zauvek nestanu jer ih je on stvorio. Nakon toga Ra, koji je nekad vladao na Zemlji, otiđe u nebo vladati. Otišao je u nebo pomoću boginje Nut. Otada Ra posmatra ljude s neba. Sekmet i Ptah imaju jedno dete - boga lepote Nefertuma. Smatrana je i majkom Maahesa.

In the heart that never dies, never dies
Heart of Lilith!
Pogledaj profil korisnika http://zezalica.serbianforum.info/forum

2 Re: Egipatska boginja Sekhmet taj Sub Maj 28, 2011 2:56 pm

Elijah

Forumas
Forumas

Ovo mi nije bilo poznato do sada . Znam da mnoge "tradicije" vampirizma poticu iz Egipta , ali nikad do sad nisam cuo za neko odredjeno ime . Zaniljivo.

3 Re: Egipatska boginja Sekhmet taj Pon Jan 16, 2012 10:00 pm

Petrash 10

Forumas
Forumas
[u][i][b]Pa i nije neshto narochito moze to i bolje... farao

Pogledaj profil korisnika

4 Re: Egipatska boginja Sekhmet taj Pon Jan 16, 2012 10:01 pm

Petrash 10

Forumas
Forumas
Imam i ja neku verziju te priche...

5 Re: Egipatska boginja Sekhmet taj Čet Feb 09, 2012 8:30 pm

znam mnogo o vampirima ali za ovu egipatsku boginju prvi put cujem....zelela bih da saznam nesto vise o ovome,ako je moguce.da li znate jos nesto o njoj? Smile

Sponsored content

Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu